Науковий журнал «ЗОВНІШНЯ ТОРГІВЛЯ: ЕКОНОМІКА, ФІНАНСИ, ПРАВО», заснований у 2012 році, є фаховим з економічної та юридичної наук і містить статті, що висвітлюють результати наукових досліджень теоретичного і практичного спрямування з проблем економіки, фінансів і права. З 2025 року виходить чотири рази на рік. Статті проходять процедуру подвійного сліпого рецензування і публікуються за ліцензією відкритого доступу, що означає, що всі статті доступні в Інтернеті для всіх користувачів одразу після публікації.
Редакція дозволяє та навіть заохочує авторів розміщувати всі версії своїх статей (препринт, рукопис прийнятий автором, опублікована стаття (версія запису)) на персональному вебсайті, в інституційному репозитарії.
Статті наукового журналу «Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право» публікуються за міжнародною ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license
Для статей, опублікованих за ліцензією Creative Common CC-BY з відкритим доступом, будь-яку частину статті можна використовувати повторно без дозволу за умови чіткого посилання на оригінальну статтю. Повторне використання статті або її частини, опублікованої на сайті журналу , включаючи рисунки та таблиці, не потребує спеціального дозволу і не означає схвалення авторами чи редакцією журналу «Зовнішня торгівля: економіка, фінанси, право».
Автори зберігають авторські права на свої статті без обмежень.
Подаючи статтю для публікації, автори погоджуються на умови зазначеної ліцензії.
Процедура прийому статей для публікації є максимально простою і прозорою: рукописи, що надходять, спочатку перевіряє редакційна група, щоб переконатися, що вони містять усі необхідні структурні елементи та відповідають вимогам до подання рукопису і принципам академічної доброчесності. Рукописи, що не відповідають тематиці журналу, відхиляються. Після перевірки редакційною групою рукопис відправляють на подвійне сліпе рецензування за встановленою процедурою рецензування.
Мета редакційної команди — пришвидшити процес прийняття рішень без шкоди для якості, чому й сприяє подвійне сліпе рецензування, яке здійснюється членами редакційної колегії або зовнішніми рецензентами, обрання яких залежить від доступності та спирається на відповідність наукових інтересів рецензента проблематиці рукопису. За один крок до рецензування редактори журналу застосовують програмне забезпечення для виявлення ПЛАГІАТУ StrikePlagiarism. Прийнятним є показник подібності тексту нижче 25%.
Процедура рецензування триває від 2 до 4 тижнів і здійснюється щонайменше двома рецензентами.
Рецензенти мають варіанти висновку для кожної статті:
– Рекомендовано до друку.
– Рекомендовано на доопрацювання.
– Не рекомендовано до опублікування.
У випадках, коли між рецензентами виникають серйозні розбіжності, проводиться додаткова експертна консультація. На основі висновків рецензентів редакційна колегія ухвалює остаточне рішення про прийняття, відхилення або перегляд рукопису та повідомляє про це авторам разом зі звітами рецензентів. Якщо запропоновано суттєві зміни, прийняття рукопису залежить від задовільної відповіді автора на ці зміни та подальшого остаточного рішення тих самих рецензентів або інших – залежно від їх наявності.
Всі випуски та матеріали видання отримують цифрові ідентифікатори (DOI), що дозволяє легко знаходити їх за постійними посиланнями в мережі.